Koncepcje i design

W moim tekście

Czy ułożenie ciała w trakcie snu ma znaczenie?

Dobry sen to kanwa któregokolwiek dnia. Kiedy będziemy wyspani, łatwiej nam uporać się z wyzwaniami, jakie niesie każdy następny dzień tygodnia.

W wyspaniu się naturalnie pomaga wygodne łóżko, a niezbędną jego elementem bywa piernat. Jaki dopasować? To zależne jest od własnych potrzeb a dodatkowo formy naszego kręgosłupa. W sytuacji, jeśli masz problem z plecami niewątpliwie stosowny dla nas jest materac ortopedyczny do spania.

Materace najczęściej posiadają odpowiednie atesty np. Janpol. Nie ma uniwersalnego piernatu, jaki będzie najlepszy dla każdego z nas. Jednakże dla osób z choróbskami kręgów szyjnych najlepszy będzie materac ortopedyczny.

poduszka mimos

Występują materace z niezwykle przeróżnych materiałówprzykładowo lateksowe czyli tzw. materace lateksowe. Wybór należytego, właściwego tworzywa materaca jest zależny od naszych indywidualnych upodobań. Istotną cechą jaką musi mieć należyty materac będzie to, iż musi stanowić dobrą podstawę dla kręgosłupa.

Zwróćmy uwagę na to w której pozie śpimy.Osoby śpiące na plecach winny dawać samym sobie poduszeczkę pod nogi, a śpiące bokiem, powinny umieszczać jaśka między stawami skokowymi.

Ważną asystą przy schorzeniach związanych z plecami oraz generalnie z układem ruchu będzie piłka rehabilitacyjna. Ułatwia powyższa polepszenie mięśni przykręgosłupowych. Przeznaczona jest do robienia ćwiczeń korygujących wady sylwetki na przykład osteoporozę. Czynne siedzenie na piłce wspiera mięśnie grzbietu i polepsza równowagę. Dodatkowo w trakcie takich ćwiczeń dajemy ulgę kręgosłupowi.

Natomiast poduszka mimos jest przeznaczona dla dzidziusiów. Jest to poduszeczka medyczna. Zmniejsza pchnięcie głowy malucha na łóżko. Poduszki te są atestowane a także całkowicie bezpieczne. Zapobiega i leczy pojawianie się tak zwanej płaściutkiej główki u niemowlaka. Wykonana z materiałów niezagrażających dzieciom. Łagodzi asymetryczność mięśni, umożliwia swobodę manewrów główką.

poduszka mimos

Categories: Uncategorized